Meteorolojik uyarı


meterolojiSamsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklenen yağışlar ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde (Artvin, Gümüşhane ve Bayburt) görülecek olan yoğun kar yağışının neden olabileceği olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM 
Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sinop, Sivas ve Siirt çevrelerinde görülecek yağışların; Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Marmara ile ülkemizin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Yağış alan yerlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, zamanla yurdun doğu bölgelerinde kuvvetli olarak esecek.
UYARILAR 
KUVVETLİ YAĞIŞ: Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklenen yağışlar ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde (Artvin, Gümüşhane ve Bayburt) görülecek olan yoğun kar yağışının neden olabileceği olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
SİS UYARISI; Marmara ile ülkemizin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis olayı beklendiğinden, başta sürücülerimiz olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

Sabah Yurtta Hava

Öğleden Sonra Yurtta Hava

Akşam Yurtta Hava

 Gece Yurtta Hava

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !