Ovit Geçidi'nde kar ve tipi nedeniyle kapandı


ovit yoluOvit Geçidi'nde kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan Atatürk Üniversitesi öğrencisi 18 kişinin kurtarılması için Erzurum'dan takviye ekipler yola çıkarıldı.

Erzurum'dan Rize'ye gitmek üzere yola çıkan çoğunluğu Atatürk Üniversitesi'nde okuyan öğrencilerden oluşan 18 kişiyi kurtarma çalışmalarına devam ediliyor. Midibüste bulunan öğrencilerden 11'inin kimlikleri belirlendi. İspir'deki Özispir firmasına ait midibüs, dün akşam saat 17.00 sıralarında 16 yolcu ile birlikte Ovit geçidinden Rize'ye gitmek için hareket etti. Ovit Dağı ile Rize'nin İkizdere ilçesi arasına çığ düşmesi sonucu midibüs, içindeki 18 kişiyle birlikte mahsur kaldı. Yola düşen çığ sebebiyle İspir'e dönemeyen, İkizdere'ye de gidemeyen midibüsün yolcuları, cep telefonu ile yardım istediler. Hasan Aslan yönetimindeki 25 EC 912 plakalı midibüsün muavini Semih Sayın ile birlikte araçta bulunan 16 yolculardan 11'inin kimlikleri belirlendi.

Çoğunluğunu Atatürk Üniversitesine bağlı İspir Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin oluşturduğu midibüste bulunan yolculardan 11'inin isimleri şöyle: "Derya Korkmaz, Funda Şener, Deniz Hacıfazıloğlu, Yavuz Kapsız, Zafer Mutlu, Fatih Sultan Yılmaz, Yakup Erbaş, İsmet Yılmaz, İmdat Çetin, Hızır Deniz ve İsmail Kurcali."

ERZURUM'DAN TAKVİYE EKİP
Erzurum-Rize karayolu Ovit Geçidi'nde çığ düşmesi sonucu minibüste mahsur kalan 18 yolcunun kurtarılması için Erzurum'dan destek ekipler gönderildi. Erzurum İl Kriz Merkezi'nden edinilen bilgiye göre, Ovit Geçidi'nde kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan Atatürk Üniversitesi öğrencisi 18 kişinin kurtarılması için Erzurum'dan takviye ekipler yola çıkarıldı. Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliği'nden 2 araç ve 10 personel, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi'nden (UMKE) 1 araç, 1 ambulans ve 6 personel, Kızılay Bölge Başkanlığı'ndan 1 araç, 50 kişilik iaşe ve battaniye yardımı bölgeye sevk edildi.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !